Pompy ciepła

Piękny i wydajny sposób na ogrzewanie

2016-09-15

Piękny i wydajny sposób na ogrzewanie

 

Pompy ciepła marki alpha innotec serii alira LWA stanowią nieprzeciętne rozwiązanie na rynku powietrznych pomp ciepła.

 

Niezwykłość urządzeń wynika z ekonomicznej i wydajnej pracy (współczynnik COP na poziomie 3,7) oraz eleganckiego, nowoczesnego designu. Szeroki zakres mocy pomp (7-31 kW) oraz łączenie w kaskady (nawet do 124 kW) gwarantuje możliwość zastosowania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i inwestycjach przemysłowych, komercyjnych.

 

Powietrzne pompy ciepła serii alira są idealnym rozwiązaniem dla domów nie posiadających piwnicy lub tam, gdzie liczy się każdy metr powierzchni, gdyż pompa ciepła zainstalowana jest na zewnątrz budynku.

 

Urządzenia mogą być zamontowane zarówno jako samodzielnie rozwiązanie lub połączone w system z innymi źródłami ciepła, takimi jak instalacja solarna, piec na paliwo stałe, kocioł gazowy.

 

Dzięki modelom z wieżami hydraulicznymi, pompy ciepła alpha innotec stanowią kompletne rozwiązanie, które może służyć do ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a w przypadku wybranych modeli również do chłodzenia.

 

Pompy ciepła serii alira charakteryzuje wyjątkowo cicha praca. Specjalny kształt obudowy został zoptymalizowany pod kątem tłumienia dźwięków, pozwalając na ciche działanie urządzenia.

 

Obudowa wykonana z anodyzowanego aluminium pozwala na osiągnięcie większej trwałości oraz odporności na korozję, czyniąc urządzenia jeszcze bardziej wytrzymałymi na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Zastosowanie technologii sprężarek inwerterowych w modelach z regulacją mocy pozwala na idealne dopasowanie mocy grzewczej pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku, dzięki czemu urządzenie pracuje ze znacznie wyższą sprawnością w porównaniu do systemów tradycyjnych, czyniąc je bardziej energooszczędnymi.

 

Powietrzne jednostki serii alira, charakteryzują się przede wszystkim wygodą użytkowania. Unikatowy i łatwy w obsłudze regulator Luxtronik steruje pracą pompy ciepła w pełni automatycznie. Inną możliwością sterowania urządzeniem jest kontrola jego pracy za pomocą Internetu. Dzięki usługom alpha web oraz alpha app użytkownicy smartfonów i tabletów mogą kontrolować i zdalnie zarządzać pracą pompy ciepła marki alpha innotec.

 

Galeria instalacji

Estonian Aviation Academy reference print MOD1 LW 251A mitSchatten LWA Schluesselfeld Habermaier MOD

Zapisz się do naszego newslettera 

 

 

 

Zapisz się do newslettera aby jako pierwszy otrzymywać informacje o aktualnościach oraz promocjach